Săptămâna internațională din ASE, ajunsă la a șasea ediție, se va desfășura online în perioada 9 – 14 mai 2021. Vor participa mai mult de 40 de invitați din străinătate, din peste 20 de universități partenere ale Academiei de Studii Economice din București.

Facultatea de Business și Turism va fi prezentă în cadrul acestei săptămâni internaționale cu două evenimente care se vor desfășura după următorul program:

Marți, 11 mai 2021 – 11:00 – 13:00 – Webinar Galileo Smartpoint

Organizers: Travelport International, Dublin, Ireland & the Faculty of Business and Tourism
Participants: 2nd year BA students.

Miercuri, 12 mai 2021 – 19:30 – 21:00 – Doctoral seminar given by Prof. Aharon Tziner, Israel, for PhD students of the Doctoral School of Business Administration

Organizer: The Faculty of Business and Tourism

Mai multe detalii despre evenimentele organizate sunt disponibile aici

Datele de conectare online pentru participarea la evenimente sunt disponibile aici