Digitalizarea în sprijinul creșterii vizibilității naționale și internaționale a Facultății de Business și Turism - 2022

Competiție de proiecte studențești 2022

Tema competiției de proiecte studenţeşti la Facultatea de Business şi Turism este:

Sustinerea proiectelor a avut loc in data de 9 decembrie 2022, ora 12, pe platforma zoom.

FELICITĂRI ŞI MULŢUMIRI PARTICIPANŢILOR LA COMPETIȚIA DE PROIECTE STUDENȚEȘTI – 2022

Desfășurată sub egida “Digitalizarea în ASE”, în data de 9 decembrie 2022, la Facultatea de Business și Turism, a avut loc susținerea proiectelor înscrise pentru competiția cu tema “Digitalizarea în sprijinul creșterii vizibilității naționale și internaționale a Facultății de Business și Turism”

Comisia de evaluare a proiectelor a fost formată din:
– Prof. univ. dr. State Olimpia –  președinte
– Prof. univ. dr. Hornoiu Remus-Ion – membru
– Conf. univ. dr. Dina Răzvan – membru
– Referent PhD. Sabou Gabriel-Cristian – membru
– Student Necșescu Maria – Bogdana – membru

Premiile obținute de studenți au fost:

Locul 1 – premiul în valoare de 3000 RON
Militaru Ionuț-Andrei – Master Geopolitică și Afaceri, anul II BT

Locul II – premiul în valoare de 2000 RON
Gojgorea Antonia-Cristina – Anul III, BT
Gavrilă Andrei-Cristian, Anul III, CIG

Valoarea totală a premiilor: 5000 RON

Pași importanți

• proiectul va fi trimis la adresa de email state.olimpia@com.ase.ro în intervalul 14 noiembrie – 5 decembrie 2022;
  • programarea susţinerilor pentru 9 decembrie 2022 va fi afişată pe https://bt.ase.ro/proiecte-de-cercetare/
  • Proiectele vor fi evaluate de o comisie din care va face parte și un reprezentant din partea studenților.

Avantajele participării

• experiență de lucru în echipă, manifestare a creativității, oportunitate de a contribui la promovarea facultății, punct forte în C.V.!
  • diplome şi premii (vor fi acordate 3 premii şi 2 menţiuni, respectiv de 1500 lei – locul I, 1200 lei – locul II, 900 lei – locul III şi câte 700 lei pentru menţiuni)

Important: Numărul premiilor şi valoarea acestora pot fi modificate în funcţie de numărul şi calitatea proiectelor!

Criterii de evaluare

1. Încadrarea în temă/ Identificarea problemelor/ Identificarea corectă a nevoilor
  2. Aplicabilitate și analiză
  3. Argumentare, inclusiv costuri/ finanțare și beneficii
  4. Soluții și recomandări
  5. Structură și prezentare/ Aspect, documentare, tabele, grafice, exprimare corectă și coerentă

Vezi AICI anunțul oficial!

Premierea - 9 decembrie 2022!

Vă dorim succes!