În perioada 23 – 26 februarie, Facultatea Business și Turism a reprezentat ASE la Târgul de Turism al României – ediția de primăvară, organizat de partenerul nostru ROMEXPO. Standul nostru a prezentat oferta educațională a facultății, pentru programele de licență, masterat și postuniversitar.

De asemenea, am organizat un eveniment în ziua de sâmbătă 25 februarie, denumit ”Educație și turism”, cu participarea studenților și a profesorilor facultății, precum și a unor parteneri din mediul de afaceri.

Manifestarea a înregistrat un grad ridicat de internaționalizare, participând 151 de companii, din 10 țări: Bulgaria, Cipru, Egipt, Grecia, Israel, Moldova, Polonia, România, Turcia, Ungaria. Peste 20.000 de vizitatori au vizitat standurile târgului.