Dragi studenti,

In ziua de marti, 2 mai, in intervalul orar 10:00 – 11:00 se va desfasura filmarea pentru Campania SPUNE NU RISIPEI! desfasurata de Facultatea de Business si Turism si Asociația RespoDEE.

Orientativ programul va cuprinde: filmari exterioare, interioare pe durata pauzelor si a orelor. Se va pune accent pe aspectele de educare si constientizare. Totodata se va realiza un interviu cu decanul Facultatii de Business si Turism, prof. univ. dr. Gabriela Tigu si presedintele Asociația RespoDEE – dl. Cristian Pocol. Se vor face fotografii ale recipientelor de colectare, se va filma procesul, etc.

In acest sens va rugam sa ne sprijiniti demersul prin prezenta voastra in intervalul orar mentionat. Ulterior vom promova facultatea pe toate canalele media: Facebook, Instagram, pagina web. Am dori si cateva live-uri pe durata filmarilor….

Totodata, avem rugamintea catre voi sa va mobilizati pentru a aduce la scoala (in  ziua de marti) echipamente DEE care pot fi depuse in recipientele amplasate la parterul cladirilor, fiind totodata folosite pentru filmari/fotografii.

Va asteptam marti la ora 10.00 la sediul Departamentului Turism si Geografie, la sala 2701.

Va multumim anticipat pentru implicare!