Dragi studenți,

Vă invităm să luați parte la festivitatea de deschidere a anului universitar 2024 – 2025 la Facultatea de Business și Turism din cadrul Academiei de Studii Economice din București, care va avea loc pe 30 septembrie 2024, ora 14:00, Amfiteatrul 1 (Clădirea Ion N. Angelescu).

În cadrul festivității, vom avea plăcerea de a-i avea alături de noi pe doi dintre partenerii facultății:

Daniel Mischie, CEO City Grill, cu o carieră impresionantă în industria ospitalității. Este liderul grupului City Grill, unul dintre cele mai mari lanțuri de restaurante din România, cu o cifră de afaceri de peste 40 milioane de euro. Cu o viziune antreprenorială puternică și o abordare inovatoare, el a transformat grupul într-un simbol al succesului în domeniul ospitalității.

Călin Ile, Senior Partner la Premier Hospitality, expert în industria hotelieră, cu experiență în managementul și dezvoltarea unor lanțuri hoteliere de top. De-a lungul carierei sale, a susținut dezvoltarea industriei turismului prin activitatea sa de președinte al Federației Industriei Hoteliere din România.

Întregul eveniment va fi moderat de doamna Decan, Prof. univ. dr. Gabriela ȚIGU.

Vă așteptăm cu drag!