Atelier de pictură la Muzeul Național al Satului

Zilele trecute a avut loc la Muzeul Naţional al Satului „Dimitrie Gusti” din Bucureşti un eveniment ce a reunit studenţi ai Facultăţii de Business și Turism şi copii din cadrul Centrului de zi „Casa speranţei” – DGASPC sector 4. Soare, jocuri, voie bună şi zâmbete multicolore în cadrul atelierului de pictură au alcătuit „programul” zilei iar la final, au fost împărţite daruri din partea studenţilor şi a profesorilor. Evenimentul a fost organizat de către studenţi în cadrul disciplinei Managementul turismului de evenimente – programul de masterat Management şi Marketing în Turism. Atelierul de pictură a fost coordonat de Cristina Lazăr – studentă la Universitatea Naţională de Arte din Bucureşti. Din partea Facultăţii noastre au participat: Teodorescu Ioana – anul II, Barbu Andreea şi Bărbieru Andreea – anul I din cadrul programului de masterat Management şi Marketing în Turism, Cepoiu Georgiana – anul I (programul de masterat Administrarea Afacerilor Comerciale) şi studenţi în anul II licenţă: Niculae Cristina – coordonatorul strângerii de fonduri, Barbu Ana Maria, Badea Ana Maria, Dumitrescu Andriana şi Ilie Maria alături de prof. univ. dr. Ana Mihaela Pădurean – Departamentul de Turism şi Geografie.