Forumul pentru Dezvoltarea Sustenabila si Antreprenoriat „Cariera in business si turism”

Manifestarile organizate de catre Facultatea de Business si Turism cu ocazia Forumului pentru Dezvoltarea Sustenabila si Antreprenoriat, eveniment denumit „Cariera in business si turism” au avut loc in Aula Magna a Academiei de Studii Economice din Bucuresti  pe data de 13 martie 2019.

In intervalul orar, 09:00 – 10:30 au avut prezentari doua firme din mediul privat. Prima prezentare a realizat-o Daniel Boaje – General Manager McDonald’s Romania care a prezentat istoria McDonald’s in Romania si managementul acesteia, invitand totodata studentii sa se alature acestei echipe.

Cel de-al doilea invitat, Claudiu Antal – Sustainable Business & Communications Manager  Unilever South Central Europe, prin prezetarea realizata a punctat faptul ca Unilever promoveaza modelul de business sustenabil.

In partea a doua a forumului, Andreea Tiscovschi – Recruitment & Development Manager METRO CASH & Carry Romania a realizat o scurta prezentare a firmei pe care o reprezinta si a facut cunoscut studentilor programele create special pentru ei in cadrul companiei. Mai multe detalii despre aceste programe se regasesc aici.

Evenimentul s-a incheiat cu prezentarea Anei Marin, Animator centre de vacanţă Ghizii României. In urma acestei prezentari studentii s-au familiarizat cu activitatea pe care o desfasoara Ghizii României, fiind totodata invitati sa faca parte din aceasta asociatie turistica.

Evenimentul a fost moderat de catre prof. univ. dr. Rodica Pamfilie, decan, Facultatea de Business si Turism.