Consumator în era digitală

Cu prilejul Zilei mondiale a drepturilor consumatorilor, Facultatea de Business și Turism din ASE București împreună cu Autoritatea Naționala pentru Protecția Consumatorilor organizează un eveniment de informare a studenților cu tema „Consumator în era digitala”.
Evenimentul va avea loc vineri, 15 martie 2019, ora 14, în sala 0319. Evenimentul are ca scop, informarea, consilierea și educarea consumatorilor în privința drepturilor pe care le au în calitate de cetățeni ai Uniunii Europene și urmărirea realizării unei protecții pentru aceștia, asemănătoare cu cea existentă în statele membre UE, incluzând securitatea și interesele economice. Evenimentul își propune incurajarea cunoașterii drepturilor consumatorilor europeni.